Bizden Haberler

TEKLİF ALIN

Yalıtım Direnci Ölçümü(İzolasyon Direnci);

Yalıtım direnci ölçümü yani bir diğer adıyla izolasyon direncinin ölçümünde en önemli faktör bir yalıtkanın yani elektriği iletmeyen bir cismin iletken olup olmadığıdır.

Peki bir yalıtkan nasıl iletken olabilir?

Yalıtkan maddelerin bir dayanım sınırı vardır. Bu sınırın üzerinde bir akım taşıması sonucu bu yalıtkan iletken hale gelmektedir. Aslında burada en önemli nokta yerine, kullanım şekline göre seçtiğimiz yalıtkan maddemizin iletken olup olmadığıdır.Yalıtım direnci ölçümünün bu noktada önemini anlayabiliriz.

Kurbanoğlu Mühendislik olarak Fluke 1654B marka profesyonel cihazımız ile bu yalıtkanların üzerindeki izolasyon direncini ölçüp iletken olup olmadığına gerekli hesaplamalar ve ölçümler sonucunda karar veriyoruz. V=I.R yani R=V/I formülasyonundan gerilim sabit olduğunu kabul ederek hesap yaptığımızda yalıtkan üzerinden geçen minimum akımın yüksek bir izolasyon direnci ile oluşacağını görürüz. Bu yüzden yaptığımız ölçümlerde maksimum izolasyon direnci ararız ve isteriz.

Kurbanoğlu Mühendislik bilgi, tecrübe ve özgüvenli personelleri ile ölçüm konusunda müşterilerimizde memnuniyet esaslı çalışmalarımız, ar-ge çalışmalarımız ve hızla büyüme hedefimizle çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Peki yalıtım direncini nerelerde ölçüyoruz?

Yalıtım direnci ölçümlerini genel itibariyle motor gövdelerinde ve motorları besleyen besleme kablolarında ölçüyoruz. Çünkü işçilerin muhtemel temas edebileceği en önemli içinde akım taşıyan dıştan yalıtımlı elektrik kablolarıdır.

Ölçüm yaparken ölçüm yaptığımız kısmın enerjisini keseriz. Çünkü bu ölçüm enerjisiz ortamda yapılan bir ölçümdür. Kısa süreli enerji kesintisinde ölçümümüzü gerçekleştirip raporlandırmamızı yapmaktayız.

İzolasyon direnci yani yalıtım direnci ölçümü bakanlık tarafından denetlemeye gelen kişilerin gözle kopntrol olarak bilinen ölçüm yerine artık bu ölçümleri istediğini hatırlatmak isteriz. Denetleme heyetinin yalıtım direnci ölçümü haricinde termal kamera ölçümü ve kaçak akım rölesi testi istediğini siz değerli değerli müşterilerimize belirtmek isteriz.

Şirket olarak başta tüm Kocaeli ve İstanbul bölgesi olmak üzere ülke çapında ölçümlerimiz mevcuttur. Sizleri de Kurbanoğlu Mühendislik ailesinde görmekten gurur duyarız. Yalıtım direnci ölçümü, izolasyon direnci ölçümünü başta gebze ve tüm kocaeli , İstanbul illeri olmak üzere tüm Türkiye’ de hizmet vermekteyiz.

Elektrik ölçümü gebze, elektrik kocaeli, elektrik ölçümü kocaeli, topraklama ölçümü gebze, topraklama ölçümü kocaeli, topraklama ölçümü istanbul, paratoner ölçümü gebze, paratoner ölçümü kocaeli, paratoner ölçümü istanbul, aydınlık seviyesi ölçümü, aydınlatma ölçümü, termal kamera ölçümü kocaeli, termal kamera ölçümü gebze, termal kamera ölçümü istanbul, periyodik kontroller, periyodik ölçümler

Bir Cevap Yazın