İç Tesisat Kontrolü

TEKLİF ALIN

ic-tesisat-kontrolu-hizmetleri-gebzeKESTiRiMCi BAKıM

Kuvvet kullanan ve ya ileten tüm ekipmanlar ısınırlar ve kızılötesi enerji (ısı) yayarlar. Uzaktan ölçüm cihazları olan termal kameralar nesnelerin yaymış oldukları bu görünmez kızılötesi enerjiyi (ısıyı) algılayarak elektronik sinyale dönüştürdükten sonra, kamera ekranında termal görüntü şeklinde gösterirler.

Termal kamera ölçümleri sırasında sistemlere herhangi bir müdahale söz konusu olmaz ve ölçümün tamamı sistemin normal çalışmasına devam ederken yapılmaktadır.

endüstriyel tesislerde termal kameranın bakım amacıyla kullanılması son derece etkin bir Kestirimci/Koruyucu Bakım sağlamanın yanı dizi söz konusu işletmelerdeki potansiyel tehlikeleri belirleyerek yangın ve diğer riskleri azaltmakta böylece emniyetin artmasını sağlıyor.

Tesislerin elektrik ve mekanik sistemlerinde uygulanan termal kamera ölçüm çalışmaları, çıplak gözle görülmesi imkanı olmayan problemli elemanların kolaylıkla ve anında tetkik edilmesini sağlayarak beklenmedik duruşları önlemektedir. Bu hal, işletmenin hem bakım planlarının daha iyi yapılmasını hem de üretim kayıplarının azalmasını sağlamakta.

Termal kamera ile denetleme yeni yada revize edilmiş sistemlerin kabul testlerinin daha güvenli yapılmasını da sağlıyor. Sistemin yeni olması sorunsuzdur anlamına gelmemektedir. Sistemin sorunsuzca kabulü için yapılacak ölçümler önceden zayıf bağlantı yerlerin, izolasyon kaçakların, aşınmış noktaların, çatlakların, yağlama problemlerin veya daha sonra problem çıkarabilecek alanların tespitini sağlamakta.

Termal kamera ölçümü ile tesisteki enerji kayıplarının çok bulunduğu noktalar da tespit edilerek onarılmakta ve enerji tasarrufu sağlanarak maliyetler azaltılmaktadır.

işletmelerde termal kamera ölçümünün yapıldığı başlıca noktalar;

Elektrik Panolarında

Transformatör, Motor ve Pompalarda

şalt alanında

şalter, kontaktör, kesici ve sigortalarda

Enerji kablolarında

Mekanik Sistemlerde

Buhar hatları ve vanalarda

HVAC Sistemlerinde

Motor yataklarında

yapı, çatı ve yalıtımı yapılmış sistemlerin izolasyon kontrollerinde

Fırın yüzeylerindeki çok sıcak noktaların tespitinde kullanılıyor.

İç Tesisat Kontrolü konusunda uzman ve tecrübeli personelimiz ile Gebze, Darıca, Çayırova ve Tüm marmara bölgesinde hizmetinizdeyiz…

Kurbanoğlu Mühendislik ile iletişim geçmek ve teklif almak için