Termal Kamera Ölçümü

TEKLİF ALIN

termal-kamera-ile-olcum-gebzeTermal kamera, çeşitli sektörlerde kullanılan, alanın ya da parçaların normalin üzerindeki sıcaklıklarını yada soğukluklarını ölçebilen çok pahalı teşhis cihazıdır. nerdeyse güç kullanan ve ya ileten bütün ekipmanlar arızalanmadan evvela ısınırlar ve infrared enerji (ısı) yayarlar. Temassız ölçüm cihazları olan termal kameralar nesnelerin yaymış oldukları bu görünmez infrared enerjiyi (ısıyı) algılayarak elektronik sinyale dönüştürdükten sonra, kamera ekranında termal görüntü halinde resimlerler.
Termal kamera ölçümleri tesislerin elektrik ve mekanik sistemlerinde yapılmakta olup ölçüm esnasında sistemlere herhangi bir müdahale söz konusu olmamaktadır ve ölçümün tamamı sistemin normal çalışmasına devam ederken yapılmaktadır.
Kullanım alanları
Askeri ve sivil alanlarda yaygın olarak uygulanan termal kamera sistemleri, ısıl değişkenliklerin tespitine yaradığı neredeyse her alanda kullanılırlar. diri varlıkların tespiti askeri uygulamaların en büyük ayağı iken, ısı kaçakları ve istenmeyen ısı üretimleri sivil kullanımda daha yaygındır. Sıralamak gerekirse,

Mekanik Sistemler Buhar, basınçlı gaz, sıcak su hatları ve vanalarında
HVAC (ısıtma, Havalandırma ve Klima) Sistemlerinde
Motor, rulman, dönen parçaların yağlanmamasından kaynaklanan sürtünme ve oluşturduğu alanların tespiti, bina duvar, çatı ve yalıtımı hazırlanmış sistemlerin izolasyon kontrollerinde.

Konut, meslek merkezi gibi binaların enerji verimliliğinin ölçülmesinde, enerji sarfiyatının düzeltilmesi için sorunlu bölgelerin tespiti Fırın yüzeylerindeki çok sıcak noktaların tespitinde kullanılmaktadır. Elektrik Sistemleri Elektrik panoları, iletim hatları, çok fazla yüklenen enerji sistemlerinin bağlantı hatalarının ve gereğinden çok yüklenip ısı yaratan yerlerinin tespiti.
Transformatör, Motor ve Pompalarda şalt sahasında şalter, kontaktör, kesici ve sigortalarda Enerji kablolarında Termal kamera kullanılır.

Yeni yeni sıhhat sektörüne de girmiştir. Enerji verimliği açısından son derece önemli bir kavramdır.
Termal kamera ölçüm TS standardında belirtildiği şekilde yapılır. Termal kamera ölçüm yaparken ortaya çıkan veriler renk aralıkları arasında verilmekte. Ortaya çıkan renkler termal verileri ortaya koymaktadır. Termal kamera ile temassız ölçüm yapmak mümkündür. Görüntüleme ve algılama ile ölçümler gerçekleşmektedir. yüksek fiyatlı ama en güvenilir ölçüm yöntemlerindendir.
Termal Kamera ölçümü neden yapılır
Termal kameralar gözle görülmeyecek kadar derin olan radyasyonu elektrik sinyallerine çevirerek görülebilir bir duruma getiren ürünlerdir. Bu cihazlar sayesinde de bireyler çevrelerinde ne tür radyasyon maddelerinin bulunduğunu da aşırı sorunsuz bir biçimde görebilmektedir. Bu ürün genellikle endüstri sektöründe daha sıkça kullanılmaktadır. Sistem gereği sorunları tetkik eden termal kamera yardımı ile ortamda ki elektriksel ve mekaniksel problemlerini gün yüzüne çıkarmaktadır. Tabi bunun için işi bilen ve bu konuda gerçek manada deneme sahibi olan firmamız ile çalışmanızı öneririz.
Termal kamera ölçümü sistemini kurarak sizlerin iş sektörünüzde ki sorunları daha basit bir biçimde ortaya çıkaran uygulama ile sizlerde sorunları çözme olanağına sahip olabileceksiniz. Ekibimizin burada yapmak istediği tüm sistemler çalışırken kamere ile lüzumlu çekimler yapılarak ortaya çıkan problemlerin bir rapora dökülmesini sağlamaktır. Böylelikle sizlerde sorunları daha iyi bir şekilde tespit edebilecek ve buna göre de gerekli çözümleri üretebileceksiniz. Bu olanakları sizlere çok müsait şartlarda sunan ekibimiz ile müşterek çalışarak çalıştığınız meslek ortamlarını daha sağlıklı bir alana çevirmek istemez misiniz? Termal kamera ölçümü meselesi için ekibimiz sizlere teknik bilgisi ve cihazları yardımı ile sizlere en iyi hizmetleri kısa sürede sunmaktadır. eğer sizlerde firmamız ile iletişime geçerseniz sizlere bu işlemlerini en müsait şartlarda sunacaktır.
Termal kamera ölçümü oluşturan insanların kesinlikle uygulama meselesi için bilgisi ve deneyimi olmalıdır. sebebiyse bu işlem sayesinde çalışma ortamında bulunan çok sayıda aksaklık gün yüzüne çıkacaktır. Sizin yapmanız gereken hemen bizim adresimize başvurarak termal kamera ölçümü konusunda en fazla hizmetleri almaktır. Biz firma olarak sizlere enfazla hizmetleri zamanında sunmak için uğraşmaktayız. Bunu da yapabilmek için hizmet kalitemizi termal kamere ölçümü uygulamalarında ki benzeri geliştirmekteyiz.

Kurbanoğlu Mühendislik ile iletişim geçmek ve teklif almak için