Bizden Haberler

Termal Kamera Ölçümü Nedir?

Termal kamera ölçümü gözle görülemeyen ısınmaları kızılötesi ışınlar sayesinde tespit etmeye yarayan ölçümdür. Kurbanoğlu Mühendislik olarak Fluke Ti105 marka termal kameramız ile gözle göremediğiniz veya çözümünü bulamadığınız sorunlarınız için kızılötesi ışınlar sayesinde problemlerinizi bulmaktayız.

Termal kamera ölçümü nasıl yapılır?

Termal kamera ölçümünü Kurbanoğlu Mühendislik bünyesindeki elektrik mühendisi firma adına kayıtlı cihazımız ile ölçüm yapılacak adrese gelerek ilk önce ön çalışma ve planlama yapar. Daha sonra ölçülen kontaktör, röle, sigorta, termik manyetik şalter, kablo vs. bilgileri not alınır. Sonra termal kamera ile istenilen noktada kameramız ile resimler çekip gerekli notları alırız. Yorum yapma çekilen resim aşamasında yüzeysel olmaktadır. Çünkü ayrıntılı incelememiz özel programımızda bu resimlerin ayrıntılı incelenerek cihazların maksimum dayanabilecekleri sıcaklık değerleri tespit edilerek yapılır. Resim üzerinde gerekli işaretlemeler ve yorumlar yapılarak raporlarımız tamamlanır ve daha sonra firmaya kargolanır.

Termal kamera ölçümü neden yapılmalıdır?

Termal kamera ölçümünü Kurbanoğlu Mühendislik olarak tavsiye etmemizin en önemli nedeni gözle göremediğimiz problemleri veya ileride problem teşkil edebilecek sorunları termal kamera ile görebilmemizdir. Sizlere tavsiyemiz termal kamera ölçümünüzü her yıl tekrarlamanızdır. Çünkü yaptığımız bu ölçümler üretiminizin ileride aksamaması için size yol göstermektedir.

Termal kamera ölçümünüzde siz değerli müşterilerimize başta Gebze olmak üzere tüm Kocaeli ve Marmara bölgesinde hizmet vermekteyiz. Mühendislerimiz ölçüm ve muayeneye geldiği zaman gerekli iş güvenlik ekipmanlarıyla gelip, güvenli bir şekilde ölçümünüzü yapacaktır. Ayrıca Kurbanoğlu Mühendislik bünyesinde ölçümlerinize gelen mühendislerimize teknik olarak tüm merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz. Çünkü gerek almış olduğumuz eğitimler, gerekse yapmış olduğumuz çok sayıdaki ölçümlerimizden aldığımız tecrübe ile kendimize güvenimiz tamdır. Bu doğrultuda hazırladığımız raporlar konusunda da istediğiniz veya merak ettiğiniz soruları tarafımıza yöneltebilirsiniz.

Başta Kocaeli bölgesi olmak üzere, Marmara bölgesinde verdiğimiz hizmetler gururumuzdur. Referanslarımız sadece burada siz değerli müşterilerimize kalabalık oluşturmak için konulmamıştır. Elektrik Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği ve Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi olmak üzere firmamızı ve kurucusu olan şahsım Baycan AKÜZÜM ‘ ü sorabilir , ayrıca iletişime geçip bizzat sormak üzere istediğiniz referanslarımız’dan birinin iletişim numarasını alıp bizleri sorabilirsiniz. Ayrıca değerli gördüğümüz bu yazılarımızı siz değerli müşterilerimizin okuması en anlamlı gururumuzdur.

Bir Cevap Yazın