Bizden Haberler

TEKLİF ALIN

İç Tesisat Muayenesi (Gözle Kontrol)

İç tesisat muayenesi fabrikanızın trafosundan(varsa) buatlar, anahtarlar, zayıf akım vs. tesisatına kadar Kurbanoğlu Mühendislik bünyesindeki elektrik mühendisi tarafından incelenen bir gözle muayene şeklidir.

Bu muayene raporunda fabrikanız tüm enerji sistemine bakılarak incelenir. İncelediğimiz alanlar; trafo odası, ana dağıtım panosu, dağıtım panosu, ölçü panosu, anahtarlar, prizler, buatlar, aydınlatmalar, zayıf akım tesisatları, önceden düzenlenmiş topraklama ve aydınlatma raporları vs.’ dır. Trafo odasında trafonun kaç kVA olduğuna, bu kısımdaki gerekli aydınlatmalara bakılır. Daha sonra ölçü panosunda sayacın mühürlenip mühürlenmediğine ve aydınlatmasına bakılır.

Ana dağıtım panosu, dağıtım panosu ve ölçü panolarında sigortaların düzenine, kablo renk yönetmeliğine uygun olup olmadığına, pano kapaklarının kilitli olup olmadığına, pano önlerinde izole halı olup olmadığına ve panolara dışarıdan müdahale olup olmadığına bakılır. Anahtarların düzgün çalışıp çalışmadığına, prizlerin dışarıdan korumalı olup olmadığına ve bağlantılarının yönetmeliklere uygun olup olmadığına bakılır. Buatlarda eklerin uygun yapılıp yapılmadığına ve kapaklarının olup olmadığına bakılır. Tesiste yangın ihbar sistemi olup olmadığına bakılır, ses sistemi olup olmadığına bakılır.

Daha sonra aydınlatma sistemi incelenir, aydınlatma raporu istenir. Yoksa Kurbanoğlu Mühendislik tarafından kalibrasyonlu cihazımız ile aydınlatma ölçümünüz yapılır ve raporlanır. Aynı şekilde topraklama raporunuza bakılır. Yoksa Kurbanoğlu Mühendislik tarafından kalibrasyonlu cihazlarımız ile topraklama ölçümünüz yapılır. Tüm bu incelemeler yapıldıktan sonra eksiklikler varsa yetkili kişilere bildirilir. Yoksa rapor düzenlemesi yapılır ve daha sonra firmaya kargolanır.

İç tesisat muayenesinde siz değerli müşterilerimize başta Gebze olmak üzere tüm Kocaeli ve Marmara bölgesinde hizmet vermekteyiz. Mühendislerimiz ölçüm ve muayeneye geldiği zaman gerekli iş güvenlik ekipmanlarıyla gelip, güvenli bir şekilde ölçümünüzü yapacaktır. Ayrıca Kurbanoğlu Mühendislik bünyesinde ölçümlerinize gelen mühendislerimize teknik olarak tüm merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Çünkü gerek almış olduğumuz eğitimler, gerekse yapmış olduğumuz çok sayıdaki ölçümlerimizden aldığımız tecrübe ile kendimize güvenimiz tamdır. Bu doğrultuda hazırladığımız raporlar konusunda da istediğiniz veya merak ettiğiniz soruları tarafımıza yöneltebilirsiniz. Başta Kocaeli bölgesi olmak üzere, Marmara bölgesinde verdiğimiz hizmetler gururumuzdur. Referanslarımız sadece burada siz değerli müşterilerimize kalabalık oluşturmak için konulmamıştır. Elektrik Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği ve Elektrik Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi olmak üzere firmamızı ve kurucusu olan şahsım Baycan AKÜZÜM ‘ ü sorabilir , ayrıca iletişime geçip bizzat sormak üzere istediğiniz referanslarımızdan birinin iletişim numarasını alıp bizleri sorabilirsiniz. Ayrıca değerli gördüğümüz bu yazılarımızı siz değerli müşterilerimizin okuması en anlamlı gururumuzdur.

Bir Cevap Yazın