Bizden Haberler

TEKLİF ALIN

Topraklama Özgül Direnci Ölçümü
Topraklama Özgül Direnci Ölçümü;Bütün boyutları ve iletkenliği önceden bilinen bir iletkene karşılık toprak, birçok özellikleri bilinmeyen çok karışık bir iletkendir. Toprakta akımın çok büyük kesitten geçtiği kabul edilir. Buna göre topraklayıcılarda akım yoğunluğu çok büyüktür.
Yukarıdaki açıklamalar daha ziyade doğru akıma uyar. Alternatif akımda ise bütün büyük kesitli iletkenlerde olduğu gibi bir nevi akım sıkışması baş gösterir ve akımın toprağın çok derinlerine ve yanlarına nüfuz etmez. Yanlamasına ve derinlemesine akımın girdiği derinlik toprağın özgül direncine bağlıdır. Özgül direnç ne kadar büyük ise akım o kadar az derinliğe girer. Onun için burada belirli bir aralık için sabit bir toprak direnci kabul olunabilir.
Toprak özgül direnci bir kenarı 1 metre olan bir küpün direncidir ve birimi
ohm.mm2/m=ohm.m’dir. Toprağın özgül direnci toprağın rutubetine ve sıcaklık derecesine çok bağlıdır. Bu sebeple mevsimine göre çok değişir. Dolayısıyla tabloda verilen değerler ortalama değerlerdir.

03 Aralık 2003 tarihli Elektrik İç Tesisleri Proje Hazırlama Yönetmeliği`nin 10.c.5.i.1 madesi projelere  başlamadan önce  toprak özdirencinin belirlenmesini şart koşmuştur. Ayrıca taslak halindeki,  Yıldırımdan Korunma Yönetmeliğinde de yıldırım tesislerinin tasarım aşamasında özdirencinin ölçümü değerlendirilmektedir.

Yaptırdığınız tüm ölçümlerde siz değerli müşterilerimize tavsiyemiz;

İşinde tecrübeli insanlarla çalışmanız,

Ölçümleri sadece ticari amaç olarak değilde hizmet olarak düşünmesi,

Hizmetin sonucunda amacın müşteri memnuniyeti olması,

Kişilerle veya kurumlarla uzun süreli çalışma amacının olması,

Şahıs olarak değilde kurumsal olarak hizmet verme,

Hizmet sonrası ulaşılabilirlik.

Hizmet sonrası 7/24 destek olanağı sunabilme gibi seçenekleri aramanızdır.

Elektrik ölçümü gebze, elektrik kocaeli, elektrik ölçümü kocaeli, topraklama ölçümü gebze, topraklama ölçümü kocaeli, topraklama ölçümü istanbul, paratoner ölçümü gebze, paratoner ölçümü kocaeli, paratoner ölçümü istanbul, aydınlık seviyesi ölçümü, aydınlatma ölçümü, termal kamera ölçümü kocaeli, termal kamera ölçümü gebze, termal kamera ölçümü istanbul, periyodik kontroller, periyodik ölçümler, topraklama özgül direnci ölçümü gebze, topraklama özgül direnci ölçümü kocaeli, topraklama özgül direnci ölçümü istanbul, çevirim empedansı ölçümü, çevirim empedansı ölçümü gebze, çevirim empedansı ölçümü kocaeli, çevirim empedansı ölçümü istanbul

Bir Cevap Yazın